Damadın Bekarlığa Veda Partisi Nasıl Planlanır?

Damadın Bekarlığa Veda Partisi Nasıl Planlanır?

Bekarlığa Veda Listesi

Damadın bekarlığa veda partisini planlamak, gelininkinden biraz daha bile zor olabilir! Yapılacak tüm aktivitenin gelinin canını sıkmayacak şekilde planlanması gerekmesi de cabası =) Ama aslında planlama adımları aşağı yukarı aynı, o yüzden adım adım rehbere göz atıp kafanızdaki parti planlarını netleştirebilirsiniz.

1. Partinin Temasına Karar Verin
Erkeklerle rakı içmeye mi gideceksiniz, yoksa çılgın bir haftasonu için yurt dışına ufak bir ziyaret mi yapacaksınız? Buna karar vermeden parti planlamasına başlamak olmaz. Konseptlerden birine karar verip, sonrasında tüm adımları buna göre organize etmeye başlayın. Konsept belli olduktan sonar mutlaka geline de haber verin ki öğrneğin haftasonu kaçamağı planlıyorsanız, o haftasonu düğünle ilgili işleriniz olmadığından emin olun.

2. Davetli Listesini Oluşturun
Davetli listesini oluştururken çağıracağınız kişilerin düğüne de davetli olduğundan mutlaka emin olun. Listeyi hazırlarken damattan destek almayı unutmayın, çünkü sizin bilmediğiniz ve partiye gelmesini istediği daha pek çok arkadaşı olabilir! Üstelik eğer kendini onların yanında rahat hissediyorsa damadın babası ya da başka yakınları da çağırılabilir.

3. Rezervasyon Yaptırın
İster haftasonu kaçamağı için bilet ve otel rezervasyonu yapıyor olun isterseniz parti mekanıyla konuşuyor olun bu aşamayı hemen halletmekte fayda var. Sizin belirlediğiniz tarihler mekanlar için uygun olmayabilir ve bu aşamada bazı detaylar değişmek zorunda kalabilir. O yüzden bu tarz aksaklıkları yaşamamak adına ufak ufak rezervasyon sürecini başlatmakta fayda var!

4. Davetiyeleri Gönderin
Hem tarih hem de mekan belli olduğuna göre artık davetiyeleri gönderebilirsiniz! Sıfırdan ayrı bir davetiye bastırabilir, hazır seçeneklerden güzel bir kolaj yapabilir ya da tamamen dijital dünya yardımıyla bu işi halledebilirsiniz.

5. Ulaşım Problemini Çözün
O gece rakıya da gidilse, haftasonu kaçamağı da yapılmş olsa gittiğiniz yerde bir iki kadeh bir şeyler içileceği kesin! Kaldı ki özellikle İstanbul gibi kalabalık şehirlerdeyseniz o gece arabayı park etmekle de uğraşmamak için en iyisi önden bütün ulaşım işini tek hamlede çözün. İster bir arkadaştan rica edin isterseniz de şoförlü bir araba kiralama servisinden faydalanın ama arabayı siz kullanmayın!

6. Parti Malzemeleri Satın Alın
Bu partiyi diğer tüm partilerden ayıracak detaylar gerekiyor şimdi! Sonuçta fotoğrafların hepsi aynı gözüksün istemeyiz değil mi? O zaman hem geceye renk katacak hem de fotoğrafları unutulmaz kılacak eğlenceli dekor malzemeleri satın alın!

7. Grup Mesajı Gönderin
Büyük gecenin sabahında tüm ekibi bir grupta toplayın ve ilk mesajı atın! Ki tüm ekip geceiçin heyecanlanmaya başlasın! Üstelik acil durumlarda ekibin kolay haberleşmesi için de birebir!