Favori Yılbaşı Şarkıları

Favori Yılbaşı Şarkıları

Öncelikle her yılbaşı severin dinlemesi gereken 5 favori klasiğimle sizleri tanıştırmaktan mutluluk duyduğumu belirtmek istiyorum. Bu şarkıların her biri, her yılbaşı sezonunda beni adeta tatlı bir yılbaşı filminin bir karakteriymişim gibi hissettiriyor!

  1. Santa Baby - Pink Martini: Joy to the World albümünün belki de en tatlı şarkısı olan Santa Baby özellikle güzel şarkı sözleri ile dikkatimi çekmişti. Eski bir amerikan arabayı, kar yağarken, geniş sokaklı bir banliyö mahallesinde ve arka koltuğu hediye kutularıyla dolu hayal edebilir misiniz? İşte bu hayalin müzikteki karşılığı tam olarak bu şarkı.

  1. Jingle Bells - Puppini Sisters: 50'lerden kalma fakat hala hayatta gibi görünen bu enteresan grup, bir sarışın bir brunette ve bir kızıl saçlı bayandan oluşuyor. Eksik etmedikleri retro tarzları ve çılgın kostümleriyle oldukça sevimliler. Jingle Bells için yaptıkları bu güzel cover da dinlemeye değer!

  1. All I Want for Christmas is You - Whitney Duncan (Love Actually Soundtrack): Tabi ki şarkının Mairah Carey tarafından da söylenmiş pek çok harika versiyonu var ama benim tercihim Love Actually soundtrack albümündekine en yakın olanı. Bir yandan elinizdeki kurabiye kaşığıyla salonda yan yan dans ederken, bir yandan çılgıncasına şarkı söylemek için oldukça uygun bu versiyon da aşağıdaki linkte mevcut efendim.

  1. Signed, Sealed, Delivered - Stevie Wonder: Biliyorum, bu aslında bir yılbaşı şarkısı değil ama bence bu günün tüm ruhuna uyan, yerinde duramayan, kıpır kıpır bir şarkı. Belki de her yılbaşı filminde çalıyor olduğu için böyle hissediyor olabilirim tabi ama şarkı sözleri de sonuçta posta yoluyla gelen bir hediyeye atıfta bulunmuyor değil. Dinleyin, dinlerken de bu defa koridorda dans edin!

  1. The Happies Christmas Tree - Nat King Cole: Ah bu şarkıyı ne kadar seviyorum! Bu şarkıya sarılıp uyuyabilir, bir yandan yanağınızı dayayabilirsiniz. Baştan söylemem lazım. Sözleri o kadar cici, ruhu o kadar yılbaşı ki! Eve götürdüğünüz yılbaşı ağacının mutluluk seviyesini anlatıyor ve gerçekten de insanı küçük küçük zıplamaya teşvik ediyor.