Gelinin Bekarlığa Veda Partisi Nasıl Planlanır?

Gelinin Bekarlığa Veda Partisi Nasıl Planlanır?

Bekarlığa Veda Listesi

Bekarlığa Veda Partisi, evlenmeden önce en sevdiğiniz kızlarla harika bir hatıra yaratmanıza yardımcı olacak belki de en eğlenceli etkinlik! Ancak bu parti için yapılacak tüm hazırlıklar aslında detaylı bir planlama gerektirebiliyor çünkü her düğün ve gelin farklı olduğu gibi burada da ihtiyaçlar farklılaşıyor. O yüzden ihtiyacınız olan kritik soruları aşağıda bir araya topladım, ki bu süreçte ne siz yorulun ne de gelini yorun!

1. Partinin Temasına Karar Verin
Kızlarla sakin bir akşam yemeği mi, yoksa çılgın bir haftasonu kaçamağıyla yurt dışına ufak bir ziyaret mi yapacaksınız? Buna karar vermeden parti planlamasına başlamak olmaz. Konseptlerden birine karar verip, sonrasında tüm adımları buna göre organize etmeye başlayın.

2. Davetli Listesini Oluşturun
Davetli listesini oluştururken çağıracağınız kişilerin düğüne de davetli olduğundan mutlaka emin olun. Listeyi hazırlarken gelinden destek almayı unutmayın, çünkü sizin bilmediğiniz ve partiye gelmesini istediği daha pek çok arkadaşı olabilir! Üstelik eğer kendini onların yanında rahat hissediyorsa gelinin annesi ya da başka yakınları da gelebilir.

3. Rezervasyon Yaptırın
İster haftasonu kaçamağı için bilet ve otel rezervasyonu yapıyor olun isterseniz parti mekanıyla konuşuyor olun bu aşamayı hemen halletmekte fayda var. Sizin belirlediğiniz tarihler mekanlar için uygun olmayabilir ve bu aşamada bazı detaylar değişmek zorunda kalabilir. O yüzden bu tarz aksaklıkları yaşamamak adına ufak ufak rezervasyon sürecini başlatmakta fayda var!

4. Davetiyeleri Gönderin
Hem tarih hem de mekan belli olduğuna göre artık davetiyeleri gönderebilirsiniz! Sıfırdan ayrı bir davetiye bastırabilir, hazır seçeneklerden güzel bir kolaj yapabilir ya da tamamen dijital dünya yardımıyla bu işi halledebilirsiniz.

5. Ulaşım Problemini Çözün
O gece akşam yemeği de yense, kızlarla dansa da gidilse bir iki kadeh bir şeyler içileceği kesin! Kaldı ki özellikle İstanbul gibi kalabalık şehirlerde o gece arabayı nereye park etmiştik diye uğraşmamak için en iyisi önden bütün ulaşım işini tek hamlede çözün. İster bir arkadaştan rica edin isterseniz de şoförlü bir araba kiralama servisinden faydalanın ama arabayı siz kullanmayın!

6. Parti Malzemeleri Satın Alın
Bu partiyi diğer tüm partilerden ayıracak detaylar gerekiyor şimdi! Sonuçta fotoğrafların hepsi aynı gözüksün istemeyiz değil mi? O zaman hem geceye renk katacak hem de fotoğrafları unutulmaz kılacak eğlenceli oyuncaklar ve dekor malzemeleri satın alın!

7. Grup Mesajı Gönderin
Büyük gecenin sabahında tüm ekibi bir grupta toplayın ve ilk mesajı atın! Ki tüm ekip geceiçin heyecanlanmaya başlasın! Üstelik acil durumlarda ekibin kolay haberleşmesi için de birebir!