Her Sene Bugünü Bekliyorum!

Her Sene Bugünü Bekliyorum!

Peki, Sevgililer Günü nasıl kutlanır?

Bu soruya cevap olabilecek geleneklerimiz yok tabi ki.. Ama neler var? Kırmızı güller ya da sevgilinin tarzına göre beyaz papatyalar var. Şeker çikolatadan bol bir şey zaten yok. "Bu akşam beni nereye yemeğe çıkaracaksın?" soruları var. Kazara hafta sonuna geliyorsa, Pazartesi ile birleştirilen mini kaçışlar var. İyi güzel hoş ama birbirimize sevdiğimizi söylemenin her sene daha “tatlı” yollarını aramak varken, bütün bu kaosa ne gerek var?

O yüzden biz şimdi burda minik bir rehber ile, sevgiliyi en memnun edecek, beğenilmeme riskini en aza indirgeyecek bir yolculuk yapacağız sizinle. Ama tabi ki buradan fikirlere bakıp sonar kendi hamlelerinizi yapmak isterseniz, bundan daha normal bir şey olamaz. Sonuçta kimse size ve sevgilinizi, sizden iyi tanıyamaz! 

A. Her Sene Bugünü Bekliyorum:

 1. Dışarıya mı Çıksak?
Yani her sene her sene kalabalıkta, kendiniz gibi milyon tane çiftle yemek yemenin hiçbir "yeni" tarafı yok artık. Onun yerine yan masadaki çiftin tüm yemek boyunca kavga etme ihtimalini düşünün ve eğer aynı evde yaşama şansına sahipseniz evde kendinize bir güzellik yapın.

Türk erkeği genelde eşiyle, sevgilisiyle yaşadığı kendi evinde çocukluğunu yaşayamaz. PS4 oynamak ister, oynatmayız. Sağa sola sevdiği filmin figürlerini koymak ister, perdelerle uymaz. O yüzden gelin siz bu sevgililer gününde bir güzellik yapıp, onu mutlu etmek için onun sevdiği şeyleri kullanın.

Örneğin Star Wars hayranıysa, filmin temasıyla hazırlayın dekorasyonu, serinin en sevdiği filmini koyun. Çalışma odasına hapsettiğiniz figürleri salona getirin, PS4'ü için yeni oyunlar satın alın!  Sonra koca bir yıl boyunca ne kadar da “cool” bir sevgili olduğunuzla ilgili olarak sevgilinizin teşekkürlerini dinleyin!

 1. Bir projeye mi girişsem?
Olabilir tabi, neden olmasın? Buradaki kritik nokta kendini bilmek. Yani yeteneklerinin sınırını bilmek. Sırf Pinterest’te güzel gözüktüğü için aşırı aksiyonel şeylere kalkışmamak ve sonrasında da zavallı sevgiliyi sırf siz yaptığınız için bir şeyleri yemek, içmek, giymek ya da ofisine asmak zorunda bırakmamak. Unutmayın, bu gün kapsamında sevgiliye kendimizi sevdirmeye çalışıyoruz,onu zor durumda bırakmaya değil.

Burada iki tane garantili alternatifimiz var. İlki, eğer ki uzun yıllardır birlikte olan bir çiftseniz, ilk buluşmanızı tekrar edeceğiniz bir gün organize etmek. Her çift gibi bizler de ilk günlerdeki güzel anıları unutmayız sanıyoruz ama yıllar geçtikçe unutmasak da tadı ve güzelliği solabiliyor bazen. O yüzden tüm detaylarıyla aynı şeyleri yapmak, aynı yollarda yürümek, ilk el ele tutuştuğun yerleri hatırlamak için sevgililer günü oldukça ideal. Hele ki aynı elbisen duruyorsa (ya da hatırlıyorsan) iyice güzel. Sonuçta hayatta yan yana yürüyebilmenin kendine özel bir nostaljisi her zaman var..

 • İkinci alternatifimiz ise bol bol fotoğraf çekinmiş çiftler için pek tatlı bir seçenek.  Sosyopix diye bir site var, buraya girip sosyal medya hesaplarınızla bağlanarak tüm fotoğraflarınızı minik Polaroid'ler haline getirebiliyorsunuz. Sonra isterseniz bu resimleri minik bir defterde bir araya getirin, isterseniz yine siteden alacağınız minik mandallar ve iplerle duvarınıza asın.

 • Her Sene Bugünü Bekliyorum!
  Her Sene Bugünü Bekliyorum!

          3.  Ona küçük sürprizler mi yapsam?

  Açıkçası bu her sene olduğu gibi bu sene de güçlü bir seçenek. Her ne kadar daha önce pek çok çift tarafından denenmiş olsa da, eğer siz daha önce hiç yapmadıysanız elbette ki denenebilir. Ancak evin içine minik sürprizler saklama fikrini hayata geçirirken dikkat edilmesi gerekenler var:

               - Notları sizin değil sevgilinizin göz hizasına yerleştirin. Hepsinin kolayca görülebileceğinden emin olun. Bunun için en garanti seçenek, sevgilinizin uyandığı andan itibaren gitmesi muhtemel yerleri sırasıyla seçmek. Tuvalet aynasının önü, kahve makinesinin üstü gibi yerler bu tarz mini sürprizler için ideal.
               - Özellikle sevgi notlarını elinizle güzel güzel yazın, yazıcıdan çıktı almamaya özen gösterin.. Ki duygusu kaçmasın :)
               - Ek olarak bu ara kırtasiyelerde çok güzel üç boyutlu yapıştırmalar satılıyor. Her bir pakette farklı konseptler oluyor. BUnlardan hoşunuza giden birkaç tanesini yazdığınız notların üzerinde kullanabilirsiniz.