İlk Defa Anne Olanlar için Hediyeler

İlk Defa Anne Olanlar için Hediyeler

Ben hiç anne olmadım, ama tüm zorluklarına rağmen bu süreci göze alan pek çok arkadaşımın ne kadar mutlu olduğunu gördüm. Gözlerinde değişen pırıltıyı, heyecanlarını hissettim. Sonra aramıza katılan miniklerin mis kokularını içime çekip, parmağımıza yapışan ufacık ellerini tuttum. Bizleri de aileleri gibi sevmelerine tanık oldum. .

Fakat daha yeni anne olmuş bir kadın için, ilk Anneler Günü belki de "anne olamadan anlayamazsın" dedikleri ve şimdiki aklımızla kafamızın basmadığı bütün o duyguların tamamının yaşandığı değişik bir özel gün. Ufaklık ortada ama kutlamadan haberi bile yok! O daha dünyayı incelemekle meşgul :) O yüzden bence özellikle bir annenin ilk Anneler Günü, söz konusu annenin etrafındaki diğer kişilerce naif bir şekilde ele alınması gereken tatlı bir gün. Kucağında miniğiyle birlikte, onu mutlu edecek bir gün yaşatmak veya belki de düşünceli birkaç zaman kapsülüyle çözülemeyecek hiçbir şey de yok üstelik!

1. Zaman Kapsülü:Bu hediye özellikle de yeni anne olan eşine hoş bir sürpriz yapmak isteyen çiçeği burnunda babalar için müthiş bir çözüm bence! Bebeğin ilk hatıralarından oluşan bir kutu hazırlayıp, eşinize birlikte sonsuza dek saklayabileceğiniz müthiş bir hatıra yaratabilirsiniz. İçine de ufaklığın ilk kıyafetlerinden, oyuncaklarından ve şu anda kullanmayı bıraktığı diğer eşyalarından bir seçki yapın. Dilerseniz beraberinde üzerine yazdıracağınız bir yazıyla kişiselleştirilecek bilezik gibi bir hediye de ekleyin ve eşinize hediye edin.   

2. Çerçevedeki İzler:


İçi boş ve tabi ki görünümü de hoş bir çerçeve edinin. İçine miniğin el izini alacağınız mümkünse renkli bir kağıtla yerleştirin. Dilerseniz, sürprizi bozmadan yapabileceğinize de inanırsanız, annenin el izini aldığınız kağıda farklı bir renkle miniğin el izini ekleyin. Sonra da bırakın göz yaşları sel olsun :)  

3.  Aile Madalyonu:


Bu hediye annenin en yakın arkadaşı için geliyor! Yeni anneye, hayatta en değer verdiği varlığını kalbine daha yakın tutabilmesi için bir hediye arıyorsanız bundan daha duygu dolusunu bulmanız imkansız. Önce hemen Balat gibi bir antika cennetini ziyaret edin ve oradan eskilerden kalma, içine fotoğraf yerleştirilebilen bir madalyon edinin. Sonra da arkadaşınızın ve bebeğin birer fotoğrafını madalyona yerleştirin!  


4.  Bebek Çerçevesi:


Bebekler özellikle de ilk zamanlarda hem dünyanın en tatlı ve minik kıyafetlerini giyiyorlar hem de o kadar hızlı büyüyorlar ki o kıafetleri geride bırakmak dışında bir seçenek kalmıyor. Bu da bu cici kıyafetleri belki de hatıra olarak saklanması en kolay ve tatlı nesneler haline getiriyor! Özellikle de ufaklığın odasında, gözleri dolduracak bir dekorasyon öğesi olarak kullanmak üzere bir bebek çerçevesi hazırlamak çok kolay. Önce miniğin ilk kıyafetlerinden bir seçki yapın, sonra da bunları keyfinize göre çerçevelere yerleştirin. İrili ufaklı olarak ayarlarsanız, bir duvarda hepsini birden sergileyebilirsiniz!  


5.  Aile Tarifleri Defteri:


Bir kadının çocuk sahibi olmayı ilk defa düşündüğü anlarda bile ailesiyle bağı bir adım daha güçlenir. Belki insan kendi ailesini kurmaya başlayınca, geriye dönüp geçmişine ve bağlarına bir kez daha bakmasıyla ilgilidir belki de tamamen hayatına dahil olacka bu minik varlığın tüm ihtiyaçlarını karşılayabilmek için kedi kendine yapılmış bir oturumdur bu. Ama sebebi ne olursa olsun, aileyi bir araya toplayacak ve onun ruhunu, kültürünü, tarzını yansıtacak anıları ve tarifleir bir araya toplamak kadar tatlı bir şey olamaz! O yüzden yeni anneye, eskilerini toplayıp yenilerini ekleyebileceği bir aile tarifleri defterini sevgiyle hediye edebilirsiniz.