Kış Trendi: Baby Sprinkle Partisi

Kış Trendi: Baby Sprinkle Partisi

Biliyorsunuz son bir kaç senedir Baby Shower partileri, bebek bekleyen anneleri hediye yağmuruna tutmak ve dostlarla bir araya gelmek için en tatlı etkinliklerden biri haline gelmişti. Bu hediye yağmuru sayesinde, ilk defa anne olacak kişiye bir bebeğin bakımındaki en temel malzemeleri hediye ederek ve ona yol göstererek destek olabilmek büyük bir keyif. Ancak bu partinin en önemli özelliği aslında yalnızca ilk defa çocuk sahibi olacak anneler için bir defaya mahsus yapılıyor olmasıydı. Oysa bu etkinlikler elbette ki öyle kolay vaz geçilecek türden değil ;)

Bu yüzden batıdan bize gelen bu tatlı etkinlik, bugünlerde yavaş yavaş form değiştirerek kendini yenilemeye başladı. O yüzden bugünlerde bir Baby Sprinkle davetiyesi alırsanız şaşırmayın!

Baby Sprinkle, Baby Shower'dan farklı olarak biraz daha sade bir etkinlik aslında. İlk çocuğunu beklerken zaten Baby Shower yapmış anneler için, ikinci ufaklığın gelişini kutlama fırsatı. Kardeşi için yeni bir bebeğin eve gelişine tanıklık etme fırsatı. Ve her ne kadar ilk partisinde siz üzerinize düşen her şeyi yapmış ve hediyelerinizi vermiş olsanız da, aslında en temelde yepyeni bir canın aranıza katıldığını hep birlikte fark etmek ve dostlarla bir araya gelmek için tatlı bir bahane.

İçecekler
Sprinkle Dolu Detaylar
İçecekler

Kimleri Çağıracağız? Bu partiyi şöyle düşünebilirsiniz. Örneğin iş yerinizdeki bir meslektaşınızın Baby Sprinkle partisi olsa muhtemelen haberiniz olmazdı. Çünkü bu parti çok daha yakın aile bireyleriyle ve dostlarla yapılan, Baby Shower'dan çok daha küçük bir etkinlik.

Ne Hediye Alacağız? Herhangi bir partiye küçük de olsa bir hediyesiz gitmemeye özen gösteriyoruz tabi ki, ama bu partideki hediyelerin küçük şeyler olmasına özellikle dikkat etmekte fayda var. Özellikle de ne olursa olsun içinizden büyük hediyeler almak gerekiyorsa! Çünkü partinin konsepti gereği diğer misafirler de ufak tefek şeyler almış olacaklar ve kimseyi zor durumda bırakmaya gerek yok ;)

Alacağınız hediyelerde yeni doğacak ufaklığı gözetmeyi unutmayın. Örneğin belki ilk doğana da zıbın almış olabilirsiniz. Ama ilk çocuk erkekse ve üzerinde kamyonlar olan mavi zıbınlar aldıysanız, yeni doğacak kız bebek için bir şeyler almayı deneyebilirsiniz. Önemli olan ne kadar büyük olduğu değil, önemsiyor olmanız.

Alternatifler Neler? Bir seçenek de yine batıda bazı örneklerini görebildiğimiz Diaper Shower yani bebek bezi partisi! Misafirlerinizi büyük ya da küçük hediyeleri aramak ve satın almak derdinden kurtarmak için, ilk aylarda tonlarca ihtiyacınız olacak olan tek şeyi almaya yönlendirebilirsiniz: Bebek Bezi. Üstelik hem ucuz hem de bulması çok kolay!

Peki ya Süslemeler? Gelelim parti süslemelerine. Adı Sprinkle olduğuna göre, tabi ki en doğrusu konfetiler ya da boncuklar gibi etrafa yayabileceğiniz az ve öz dekorasyon taktikleri. Örneğin minik cam kavanozlarda konfetileri masanızda süsleme için kullanabilir ya da renkli ve boy boy boncukları iplere aralıklı bir şekilde dizerek yüksek yerlerden sarkıtarak hoş görüntüler yakalayabilirsiniz.

İyi eğlenceler!

Not: Bizim ufaklık kışın değil yazın geliyor diyorsanız, Baby Sprinkle partisinde gönüller fethedecek Ferahlatan Yaz İçecekleri için buradan  ilgili yazıma gidebilirsiniz!