Pencere Süsleme Rehberi

Pencere Süsleme Rehberi

Yılbaşı İkonları Yıldızlar Kenar Süsleri Kar Taneleri

Kar Spreyi 101 dersimize hoş geldiniz!

Yılbaşında ev dekorasyonunun en temel konularından biri, marketten aldığınız kar spreyini hoş bir şekilde pencerelere ve göze alabiliyorsanız diğer ahşap yüzeylere uygulamaktır. Ancak bu aktivite çoğu zaman, tersten yazılmış yeni yıl tarihlerine ve garip görünümlü yıldızlarla son bulur. Bu sene bu problemli sonuçları engellemek için müthiş bir hazırlık yaptık! 

Bu yazının üst kısmına bakarsanız pek çok farklı kar spreyi şablonu göreceksiniz. Sizin için kar taneleri, yıldızlar, yılbaşı ikonları ve pencere kenar süslerinden oluşan oldukça geniş bir şablon koleksiyonu hazırladım. Hepsi indirmeye hazır. Hepsi çıktı almaya ve sonrasında kesmeye müsait. Tek ihtiyacınız olan bir makas ve bir de maket bıçağı.

Şablonları A4 kağıda uygun olacak şekilde hazırladık ki evde rahatlıkla çıktı alıp uygulayabilin. Ama dilerseniz kağıtları birer mukavva ya da karton üzerine oturtup, daha sağlam bir şablon kesmeyi de deneyebilirsiniz. Çünkü her bir şablonun birden fazla kullanıma uygun olabilmesi için sağlam bir karton ya da gramajı yüksek bir kağıt çok daha uygun olacaktır.

Bu şablonları kestikten ve kullanıma hazırladıktan sonra, dikkat etmeniz gereken tek bir husus kalıyor. Spreyi kullanırken uygulayacağınız "eşit güç". Bu düşündüğünüzden çok daha önemli bir konu çünkü fazla bastığınızda daha çok çıkan kar spreyi, günün sonunda renk ve doygunluk olarak dengesiz şekiller yaratacaktır. O yüzden ilk uygulama öncesinde mutlaka başka bir yerde deneyin. Baş parmağınızı bu önemli göreve hazırlayın!

Tüm bu çalışmayı yaparken evde "Let It Snow" şarkısının herhangi bir versiyonunu dinleyebilirsiniz. Hem kulaklara hem motivasyona birebir. Neler yapabileceğinizi görmek için yazının galerisine de göz atıp, bizim önerdiğimiz farklı pencerelere bakmayı unutmayın!