Sevgililer Günü mü? Hiç Vaktim Yok!

Sevgililer Günü mü? Hiç Vaktim Yok!


  1. Tatlı bir şeyler mi yesek?
Hiç vakti olmayanların başı çektiği bu grupta, tabi ki hızlı ve tatlı çözümler de en önde giden çözümlerden bir tanesi. İster bir yandan sevdiğiniz bir film açın, ister müzik dinleyip muhabbet edin fark etmez. Ortamı tamamlayacak tatlı bir şeyler olması şart ve bu özel güne en çok yakışan iki malzeme çikolata ve çilek. Tabi ki bu muhteşem ikiliye krem şanti gibi bir üçüncü eklerseniz, romantik komedi tadını yakalamanız da an meselesi! Belli mi olur, krem şanti birinizin yüzüne gelir filan ;)

Ancak tatlı seçenekleri asla bu kadar az değil ve çok daha nostaljik bir tat için ilgili yazımıza gitmen yeterli!

  1. Sadece hediye alsam olmaz mı?
Olur tabi ki neden olmasın. Ancak tabi ki hediyelerle ilgili en temel sorun, kendi ellerinle yapmadığın bir şeyin biraz yavan kalması ihtimali. Bunu da düzeltebilecek iki şey var; ya aldığın şeyin eşinin uzun zamandır istediği, beklediği bir şey olduğuna emin olmak ya da hediye paketine ufak bir rötuş yapmak. El emeği, göz nuru hissini hediye paketine geçirmek yani.. Üzerine tatlı bir kart yazıp, belki bir iki şirinlik eklemek..

Lakin hediye paketlerken de sıradışı olmak istiyorsan, önemli olan yine her zaman olduğu gibi renkler. Benim renk seçerken  en hoşuma giden şeylerden biri farklı paletler kullanmak ve bunun için de dünyanın en tatlı sitesinden yardım alıyorum. Color Lovers sitesi, istediğiniz konsepte göre size farklı renk paletleri sunabiliyor ve tek yapmanız gereken aklınızdaki konseptin anahtar kelimelerini arama alanina yazmak. Tabi ki ben sevgililer günü için de bu işlemi yaptım ve aşağıda en sevdiğim birkaç paleti de sizinle paylaşıyorum! İster hediyelerini paketleyin, ister sofrayı düzenleyin ama renkleri doğru kullanmanyı ihmal etmeyin.


Sevgililer Günü mü? Hiç Vaktim Yok!

3.  Hiçbiri içimden gelmiyor, bugüne inanmıyorum..

Böyle hissediyor olabilirsin.. Her ne kadar sevdiğimiz günler olsa bile zaman zaman bu özel günlerde zorlandığımızı hissedebiliyoruz hepimiz. O yüzden birini sevdiğini söylemek için hiçbir zaman bu günlerin korumasına ihtiyacın yok aslında. Ben böyle hissettiğim zamanlarda hep bu günlerin aslında yalnızca birer bahane olduğunu düşünüyorum. Sevdiğini söylemek, bir Güzel hatıra yaratmak ve birbirine değer verdiğini hatırlatmak için.. Kiraydı, faturalardı darken unuttuğumuz ya da gündemin altında ezilen naif duyguları yaşatmak ve etrafımıza sevgiyi yaymak için.. O gece daha huzurlu, daha yan yana uyumak için..

O yüzden bir tatlı söz de yeterli.. Sevgililer gününü kutlamadan, o günü onu sevdiğini söylemek için seçmiş olmak yeterince güzel. O yüzden bu son gruba benim önerim, ister bir kağıda ister karta, bir şeyler karala. O hayatında olmasaydı ne olurdu diye düşünüp, nelere şükrettiğini fark et. Ona da teşekkür et. Senin yanında olduğu için.. Siz olduğunuz için..