Yılbaşı Gecesi için Müzik Önerileri

Yılbaşı Gecesi için Müzik Önerileri


İyi bir yılbaşı yemeği veya arkadaş toplantısı için sofra planlarından dekorasyona, alışveriş listelerinden orijinal ağaçlara kadar pek konuyu yazılarda işledik. Geriye belki de en önemlisi kaldı; çalınacak müzik. Bu yazıda kişisel yılbaşı müziği favorilerimden bahsedeceğim gibi, bir yandan da güzel bir etkinlik yönetimi için gece boyunca çalınabilecek farklı müzik listelerine dikkati çekeceğim. Tabi ki yine elimden geldiğince kendi zevkimin dışındaki diğer seçeneklerden de bahsetmeye gayret göstereceğim.

Şimdi öncelikle bir etkinlikte çalacak müzikleri seçerken, yaratmak istediğiniz ortamı ve gelecek misafirlerin zevkinin göz önünde bulundurmakta fayda var. Ancak tabi ki sizin eve gelecek kişilerin zevkini bilemeyeceğim için ben tamamen moda uygun bir yaklaşımla ilerledim. Buna göre geceyi 4 farklı bölüme ayırdım. Bunlar sırasıyla; Misafirler Gelirken, Isınma Turları, Eğleniyoruz ve Geç Saatte Derin Muhabbetler şeklinde. Her bir bölüm için de ayrı ayrı playlist önerilerim ile karşınızdayım!  Böylece gece boyunca yalnızca dört defa müziği değiştirmek zorunda kalacak ve stresten yanlışlıkla garip şarkılar açmayacaksınız.

1. Misafirler Gelirken: Bu bir yılbaşı etkinliği olduğuna göre misafirler gelirken çalması gerekenler de tabi ki onları moda sokacak yılbaşı klasikleri. Bunun için en doğru liste alternatifleri ise aşağıda.

2. Isınma Turları: Artık misafirlerimizi ufak ufak etkinliğin havasına sokmayı başardığımıza göre, biraz daha hareketli ve belki de hafif nostaljik şarkılarla onları kendi evlerinde hissettirmenin vakti geldi.

3. Eğleniyoruz: Evet artık zaman dans etme, yerinde duramama ve koltukta bile otursanız hafif hafif sallanma zamanı! İster dans hitlerinden ufak bir nostalji yapın, isterseniz güncel listelere bir göz atın ya da farklı zevkler için biraz elektronik müziğin derinliklerine dalın!


4. Geç Saatte Derin Muhabbetler:
Her çılgın partide ya da standart bir toplaşmadan olacağı gibi, eğer ki davetiniz gecenin ilerleyen saatlerine kaldıysa daha yavaş, sohbete izin veren farklı playlist'leri çalmaya başlayabilirsiniz. Burada iki farklı seçeneğimiz var; klasik jazz standartlarından oluşan olgun bir liste ya da tüm misafirleri gençlik yıllarına döndürmeye yetecek kaliteli 90'lar türkçe pop şarkılarından oluşan hoş bir liste. Her ikisinin de hazırlanmışı aşağıdaki linklerde mevcut.Not: Yılbaşı gecesinin müziklerini halletik ama bütün gün bir sürü iş var, hindi var, süslemeler var... Biz bu işlerin hepsini nasıl yaacağız derseniz, şuradan  günü planlamanıza yardımcı olacak yazıma ulaşabilirsiniz!